Oslavy sv. Floriána – Patróna hasičov

Aj keď v daždivom počasí, ale predsa si napoludnie 4. mája 2012 na Ondrejskom cintoríne Dobrovoľný hasičský zbor Bratislava – Staré Mesto, Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Bratislave a Spoločnosť Ferdinanda Martinenga pripomenuli a uctili oslavy Sv. Floriána – Patróna hasičov kladením kvetov na hrob Ferdinanda Martinenga, zakladateľa prvého hasičského a záchranného spolku na území vtedajšieho Uhorska a zároveň jeho 1. veliteľa. Po položení kvetov na hrob sa spomienkou na jeho osobu prítomným prihovoril zástupca Spoločnosti Ferdinanda Martinenga p. Marian Bilický a krajský riaditeľ Hasičského a záchranného zboru v Bratislave plk. Ing. Pavol Mikulášek, ktorý zdôraznil odkaz Ferdinanda Martinenga ako pre dobrovoľné hasičské zbory, tak aj pre profesionálny HaZZ.

Späť  Strana 1/2  Ďalšia

Aktuálne oznamy  NOV