Školenia

Pravidelné mesačné školenia činných členov DHZ Bratislava- Staré Mesto sa konajú v nasledujúcich termínoch:

29. júl 2019 o 17:00 hod.

Menovanie veliteľa DHZ BA-SM

Dňa 26.06.2018

Oznam o družebním setkání v BRNE

Zdravím Vás všechny ve spolek do Bratislavy

a dovoluji si vás pozvat na naše již předem avizované červnové akce.

Tak, jak jsme slíbili, zasílám základní informace, abyste se mohli rozhodnout a domluvit se, jestli budete mít zájem za námi přijet. Z naší strany je jediné omezení, a to počet vašich členů na každou z akcí může být maximálně deset. A také prosím počítejte s ubytováním v naší nocležně. To znamená, že zřejmě nevyjde na každého pohodlná postel (ale případně, pro větší fajnovky, bude možnost přespání u mě doma), takže nejlépe spacák a dobrou náladu s sebou, protože to bude trošičku spartánské, ale určitě to bude hlavně pohodové a domácké. ;-)

Tak tedy první akcí, kterou pro náš obecní úřad zajišťujeme je Den radnice v sobotu 15. 6. Akce se koná jako vždy na louce na Lesné a naše přítomnost je tam žádoucí cca od 12.30 do 23.00 hod.

Pro nás úkoly bývají většinou každoročně stejné - ukázka zásahů, výstava techniky a asistenční hlídka při zapálené vatře (kterou také chystáme a stavíme, ale to samozřejmě probíhá už v týdnu před samotnou akcí). Jinak pro veřejnost je vždy poměrně bohatý program, později ho upřesníme.

Druhou akcí je spolupořadatelství místních novodobých hodů "Den Husovic", který se tentokrát koná v sobotu 22. 6. Při této akci se od nás očekává pomoc při stavění máje (to chodí kluci již v pátek) a v sobotu od cca 7 hodin vypomáháme s budováním pódia a přístřešku pro kapelu. V 10 hodin, kdo chce, může jít na mši do místního kostela a v 11 se všichni v uniformách zapojíme do krojovaného průvodu. Další práce pro nás začíná až kolem druhé odpoledne a pak po skončení hlavního programu ještě rozebíráme pódium.

Program bude asi opět hodně podobný tomu loňskému - mše, průvod, jarmark, krojovaní hodovníci, muzika a další doprovodné akce na náměstí včetně ukázek naší činnosti a techniky.  Zda bude večerní zábava pod širým nebem přímo na náměstí, to ještě nevíme.

I letos bychom tato naše družební setkání viděli spíše jako "polopracovní" s tím, že v případě vašeho zájmu byste se mohli aktivně zapojit do našeho sobotního programu.

A jak by to vypadalo časově -15. 6. by stačilo kdybyste přijeli až před polednem cca v 11.45 hod. a pak bychom se přesouvali na louku na Lesné,

22. 6. by bylo dobré, abyste u nás na hasičce byli už ráno cca v 9.30 hod.

Co se týče nedělí (s ohledem k tomu, že předpokládáme, že se budou chtít přijet podívat i vaši členi nově vznikající zásahovky a v sobotu nebudeme mít na sebe až tolik času) tak to bychom rádi pojali jako společné posezení na hasičce s grilovačkou na dvoře, oboustrannou výměnou zkušeností a prohlídkou zbrojnice. Samozřejmě je možné vymyslet i jiný program a vzít vás na nějaká zajímá místa v Brně. Vše je jen otázkou vzájemné domluvy.

Někteří z vás se již někdy v minulosti uvedených akcí zúčastnili, takže vědí jak to při nich chodí a můžou případně poreferovat těm, kteří u nás ještě nebyli, aby věděli co je může čekat.

Pro tuto chvíli bychom zatím od vás potřebovali pouze informaci, zda budete mít zájem k nám přijet a v jakém počtu.

Vaši odpověď s případnými podněty očekáváme nejpozději po květnových svátcích, abych mohli začít vše organizovat. A následně se pak už budeme domlouvat konkrétně.

Jakmile budeme mít  k dispozici aktuální programy obou akcí, tak vám je také samozřejmě zašleme.

Budete-li teď potřebovat ještě nějakou informaci, neváhejte se ptát.

Díky moc.

Za husovické hasiče zdraví